środa, 25 maja 2016

Stawianie balustrady Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet nie zada zezwolenia na budowę ani informowania tego faktu gminie z wyjątkiem kilku przypadków.

Stawianie sztachety PVC na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie zada zezwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu gminie nie licząc kilku przypadków.

Ogrodzenia z plastiku na plot i bramę ogrodzeniowa nie przewyższające wysokości 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma graniczącymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to również ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń niedaleko dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy sztachetki plastikowe na plot i furtę ogrodzeniowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu powinno zawierać formę ogrodzenia, metodę dokonania jego montażu oraz planowany termin startu budowy.
  5. Prócz zgłoszenia trzeba dodać deklaracje o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych a także jeśli jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do konstrukcji balaski z Winylu na ogrodzenie i bramę ze sztachetek zadane są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na miejsce zjazdu.

Budowę płotu wolno rozpocząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie przedtem protestu. Protest może powstać w sytuacji, gdy projektowane plotki plastykowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachet jest niezgodne z ustaleniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku kiedy projektowane sztachetki z PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachetekprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. przez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać uzyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu jest ważne przez 2 lata. Brak zaczęcia robót przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w przypadku ochoty wybudowania ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz